Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Židenice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Židenice a kandidátech ČSSD za Brno-Židenice.

 


Židenické kulturní zajímavosti v novém školním roce

Po 30.09.2013 21:53

Židenické kulturní zajímavosti v novém školním roce

Židenická vokální tradice

Již čtvrtý ročník Vokal Fest Brno s podtitulem „Folklór - základ tradice, zdroj inspirace a způsob vyjádření“ proběhne ve velkém sále Dělnického Domu od 12. do 14. listopadu. Jde o ojedinělý vokální projekt, již s tradicí v židenicích, kde v rámci daného tématu vystoupí vždy několik vokálních těles svou kvalitou překračující hranice naší vlasti. Tradičně se můžeme těšit na mužské vokální kvarteto QVOX, dále Musica Bohemica a pěvecký soubor Kmotřičky.

Více informací na http://vocalfest.cz

  Je libo Balet?

Září, čas zahájení školní docházky a přihlašování se do kroužků máme již pomalu za sebou. V naší MČ velkou nabídku volnočasových aktivit pro děti naplňuje ZUŠ PhDr. Zbyňka Mrkose. Další zajímavou alternativou se zdá být pro tanečně nadané děti a dospělé Baletní škola Baláž. Samotný pan Baláž působil patnáct let na německé baletní scéně a nyní ho a jeho baletní školu můžeme navštěvovat v Židenicích na Zábrdovické 10. Pořádají kurzy pro děti od 3 let a přes mnoho dalších kategorií se dostáváme až ke kurzům pro dospělé.

Více informací na http://www.balet-balaz.cz

Kdopak by se brouka bál?

Druhý ročník entomologické výstavy se konal 14.9.2013 v prostorách velkého sálu Dělnického Domu. Entomologie je obecně věda, která se věnuje hmyzu. Když se řekne hmyz, mnozí z nás si představí mouchy, mravence a další živočichy, které máme třeba doma a považujeme je za nezvané hosty. Že tomu tak nutně nemusí být, a že i v říši této drobotiny můžou být i krasavci snad přiblíží fotografie. Příště všechny spoluobčany pozveme s předstihem, aby nezůstalo jen u obdivu fotek. Nyní jen poděkování panu Dr. Klečkovi za uspořádání takovéto zajímavé výstavy v Židenicích.

Bc. Karel Bernášek