Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Židenice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Židenice a kandidátech ČSSD za Brno-Židenice.

 


Žádost o radu, jak zlepšit životní prostředí v okolí ulic Markéty Kuncové a Svatoplukova

So 01.06.2013 22:30

Měl jsem možnost si přečíst petici za záchranu zeleně u radnice a cestou domů z práce jsem se rozhlédl kolem okolí našeho domu.

Měl jsem možnost si přečíst petici za záchranu zeleně u radnice a cestou domů z práce jsem se rozhlédl kolem okolí našeho domu. Bydlím vedle nechvalně proslulé ubytovny plné našich romských spoluobčanů. V okolí této ubytovny jsou velké zelené plochy. Tyto jsou využívány k odpočinku nebo k hraní si. Takový malý park. Dnes tyto travnaté plochy plné keřů

a stromů dostaly ještě novou funkci, skladiště odpadků. Na trávnících se povalují matrace, zbytky sedacích souprav, postelí a jiného nábytku. A to ještě není nic proti tomu, co je kolem popelnic a hlavně jsem zvědavý, kdo bude řešit tu skládku odpadu mezi garážemi a železniční tratí, tam je takový nepořádek, že už by se tam dalo napsat - Veřejná skládka Židenic.

Mohu Vám garantovat, že když ubytovna sloužila k jinému účelu jak dnes, lidi si tohoto parku užívali. Život mě naučil, že napadat naše Romské spoluobčany se nevyplácí a všichni řešíme jen důsledky jejich činů. Jen mi vadí, že mají ve zvyku si užívat svého klidu na sluníčku, ale aby upozornili své děti nebo spolubydlící, že popelnice je jen o 100 metrů dále, to je nenapadne. Asi mají hodně starostí nebo práce. A tak máme z parku skládku odpadu, než přijedou pracovníci nějaké úklidové firmy, ti to uklidí a my zaplatíme.

Teď bych poprosil autory petice za záchranu parku u Radnice MČ Židenice, jestli by mi neporadili nebo nepomohli bojovat za záchranu parku v okolí našeho domu Svatoplukova 73.

Koseček Oto