Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Židenice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Židenice a kandidátech ČSSD za Brno-Židenice.

 


Výzva občanským sdružením v Židenicích

Ne 29.09.2013 21:55

Zahlceni zprávami z aktuální politické situace ve světě či u nás často zapomínáme, že jsou mezi námi lidé, kteří nehledě na politickou příslušnost v svém volném čase pomáhají svojí prací svému okolí, často bez nároku na honorář.

Je proto velmi příjemné zjištění, že fungují či vznikají občanská sdružení, ve kterých pracují lidé, kterým není lhostejný pohled na naši společnost. Pokud jsou tato sdružení v Židenicích, snažíme se jim pomoci v rámci dotací, či propagace v Židenickém zpravodaji. Dostali jsme i letos poděkování od mnoha sdružení, které skutečně pomáhají židenickým dětem či seniorům. Rádi bychom proto, aby i na příští rok se nám ozvali spolky, které mají zájem spolupracovat s radnicí či mají zájem na získání dotace na činnost, která přispívá k rozvoji našich dětí či seniorů – ať v oblasti kultury, sportu či vzdělávání.

Na našich farmářských trzích se často bavím s lidmi, kteří pracují v konkrétních věcech pro občany, ale zatím nevyužili možnost získání dotací. Vznikají zajímavé taneční, sportovní či vzdělávací aktivity, kdy lidé obětují svůj volný čas, ale zároveň to nemají potřebu dávat své zásluhy na obdiv. Ač je to s podivem, tak skutečně se někteří lidé stále řídí oním okřídleným heslem amerického prezidenta John Fitzgeralda Kennedyho  „…neptejte se, co vlast může udělat pro vás, ptejte se, co vy můžete udělat pro vlast.“

Ač je zatím do února dost času, tedy do doby dotační výzvy, prosím pokud ve svém okolí víte o někom, že by za svoji dobrovolnou práci v Židenicích pro rok 20014 mohl mít nárok na alespoň částečné pokrytí alespoň nákladů, na nějakou konkrétní činnost přínosnou našim spoluobčanům, ať se ozve na ÚMČ Brno - Židenice.

Navíc se nyní v radě a zastupitelstvu připravuje rozpočet na příští rok, jehož součástí budou přímo aktivity radnice jako jsou farmářské trhy, partnerství v zahraničí pro naše školáky, kurzy počítačů pro seniory, ale třeba i snaha po obnovu některých ukradených pamětních desek. Všechny občanské aktivity nepokryjeme, ale pokud víte o nějaké činnosti, která by si zasloužila pozornost obce, ozvěte se prosím na : nesiba@zidenice.brno.cz. Rádi Vám vyjdeme vstříc, tak aby bylo přínosné pro nás všechny žideničáky. Případně se můžeme potkat v sobotu 19.10. na dalším běhu farmářských trhů před Dělnickým domem – tentokrát tématem budou dýňové produkty.

Aby bylo dostatek času si věci dobře promyslet, doporučuji u šálku kvalitní kávy. Kdybychom nevěděli, kam na kávu zajít, tak začátkem října začíná tradiční brněnský festival Týden kávy (www.tydenkavy.cz), kam jsou zahrnuté i některé kvalitní kavárny ze Židenic. A že už jich je několik. Další z míst, kde se můžeme za nevlídného počasí v Židenicích potkat.

PhDr. Jiří Nesiba, Ph.D., místostarosta