Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Židenice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Židenice a kandidátech ČSSD za Brno-Židenice.

 


Volte srdcem č. 3

Čt 09.10.2014 11:00

Volte srdcem č. 3

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Podpořte nás a dejte svůj hlas pro celou kandidátní listinu ČSSD.

Vážení spoluobčané,

rád bych Vás pozval k říjnovým volbám jako kandidát ČSSD na starostu Židenic. Na tyto volby Vás zvu nejen jako židenický rodák, ale i jako předseda místní organizace ČSSD a zároveň lídr její kandidátky. Komunální volby jsou příležitostí pro nás občany, jak ovlivnit fungování naší městské části na nadcházející čtyři roky, proto vnímejme tyto volby jako šanci pro to, jak zlepšit hospodaření obce a oživit veřejný prostor.

V Židenicích bydlí naše rodina již čtvrtou generaci. Mí předci, kteří se neváhali jako členové Sokola zapojit do odboje proti nacistické okupaci, si tehdejší Židenice oblíbili jako městskou část, která se rozvíjí a nabízí rodinám zázemí pro budování svého domova.

Rád bych proto prosazoval, aby Židenice byly stále dobrým místem k bydlení, tak jako v minulosti. Navíc sám jsem během vysokoškolských studií měl možnost pobývat dlouhodobě v zahraničí, a to ať ve francouzském Dijonu či kalifornském San Franciscu, kde jsem viděl velmi efektivně fungující model komunální politiky. Takový jaký bychom si přáli i my v Židenicích.

Proto, když jsem byl zvolen v roce 2010 do zastupitelstva za ČSSD, beru tuto funkci jako silný závazek nejen k občanům ale i k svým předkům. Mám na paměti sociální a rodinný program, kvůli němuž nás volíte. Komunální politika mi umožnila být neustále v kontaktu s každodenními problémy naší městské části, kde řada záležitostí vyžaduje citlivé řešení. Ne vše se daří, tak jak bychom si představovali, ale věřím že každodenní spolupráce starosty s občany a občanskými sdruženími přinese své plody. Věřím tomu, že tato spolupráce pomůže dalšímu rozvoji Židenic. Zatím jsme v této iniciativě na počátku. Neváhám se proto postavit ani falešným obviněním, která jsou zcela lichá a mají nás odradit od důsledné práce, jak šetřit veřejnými financemi.

Rád bych proto jako lídr kandidátky ČSSD prosazoval politiku pro lidi, tak jak komunální politika má být. Rád bych Vás proto požádal, zda byste dali svůj hlas pro celou kandidátní listinu ČSSD. Náš program ČSSD stavíme na hlavních zásadách – bezpečnosti a sociální spravedlnosti pro naše občany s ohledem na dobrou správu obecního majetku a ochrany životního prostředí.

Za Váš hlas pro ČSSD Vám zaručuji poctivou práci pro Židenice všech našich zastupitelů.

PhDr. Jiří Nesiba, Ph.D.,
předseda místní organizace ČSSD v Židenicích