Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Židenice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Židenice a kandidátech ČSSD za Brno-Židenice.

 


Volební výsledky jsou vždy vysvědčením pro politiky a politické strany

Čt 10.10.2013 21:30

Úvodní slovo primátora v Židenických listech.

Bc. Roman Onderka, MBAVážení spoluobčané,

před několika málo dny se poprvé v dějinách ČR rozpustila Poslanecká sněmovna a naše země míří k předčasným volbám. Rozložená Sněmovna tak ukončila svou tříletou agónii a politické strany odstartovaly svou zatím nejkratší volební kampaň v historii. Osobně jsem se jednoznačně vyjadřoval pro podporu Rusnokovy vlády, která by zamezila návratu pravice, hlasování o důvěře Rusnokově vládě však nakonec ukázalo ještě hlubší destrukci současné pravicové scény. Za současné situace tak nic než řádný mandát od voličů nemůže naši zemi vyvést z vleklé politické krize.

Po sametové revoluci v roce 1989 naše společnost překypovala nadšením, dnes u velké většiny veřejnosti převládá zklamání a skepse. Rozhodně to však není důvod k jakékoliv rezignaci a společenské apatii, ba naopak. Každé volby, ať parlamentní, krajské, senátní či komunální, jsou současně jakýmsi vysvědčením pro politiky a politické strany. Politické programy a hesla, která se změnila v prázdná slova bez obsahu a konkrétního výsledku, si rozhodně dobrou známku nezaslouží a každý, kdo se v politice na jakékoliv úrovni pohybuje a dosáhl nějakého cíle, např. postavil dětské hřiště či zrekonstruoval bytový dům, moc dobře ví, že budování čehokoliv nového se neobejde bez nápadů, zodpovědné každodenní práce, vůle a obětavého týmu.

Česká strana sociálně demokratická nabízí občanům stabilní a jasné programové priority, které jsou sociálně citlivé a spravedlivé. ČSSD nabízí také jasný a konkrétní program ve městě Brně i v jeho městských částech. Místní organizace ČSSD v Židenicích „pracuje pro Židenice“ a usiluje o zlepšení kvality života svých občanů. Zde vysvědčení sice přinesou komunální volby „až“ na podzim roku 2014, jen systematická práce po celé volební období však přináší  výsledky například v podobě regenerovaných nájemních domů či parků. Občané se mohou těšit aktuálně také například na opravené hřiště při ulici Šámalova x Pastrnkova, revitalizaci sportovní plochy ZŠ Kamenačky, školního hřiště ZŠ Krásného a víceúčelového hřiště na ulici Souběžná a Boettingrova s celkovými náklady více jak 22 milionů korun.

Výsledky předčasných parlamentních voleb zásadním způsobem ovlivní život v naší zemi i v moravské metropoli. Rád bych vás proto požádal, přijďte k volbám a podpořte kandidáty ČSSD.

Bc. Roman Onderka, MBA

primátor města Brna