Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Židenice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Židenice a kandidátech ČSSD za Brno-Židenice.

 


Veřejná sbírka potravin

Čt 10.09.2015 21:52

Veřejná sbírka potravin

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Akce se uskuteční v termínu od 14.9. do 17.9. 2015, vždy od 14-18 hod. na sběrných místecH: Dělnický dům, ÚMČ, SC Karas.

KDY MŮŽETE POMOCI?

Akce se uskuteční v termínu od 14.9. do 17.9. 2015, vždy od 14-18 hod. na sběrných místech:

- Dělnický dům (Jamborova 65)
- ÚMČ – vestibul při vstupu na ÚMČ (Gajdošova 7)
- SC Karas – Karáskovo náměstí (Vymazalova 22)

Na sběrných místech budou dobrovolníci vybírat vámi přinesené potraviny. K potřebným je poté odvezou zaměstnanci vyškovské charity, brněnské Armády spásy, Naděje a Občanského sdružení Den.

JAK MŮŽETE POMOCI?

Máte starosti se zásobami potravin, u kterých brzy končí záruční lhůta? Prostřednictvím naší sbírky mohou včas najít své konzumenty – lidi v nouzi.

Seznam nejvhodnějších potravin:
- konzervy všeho druhu (paštiky, rybí konzervy, masové konzervy, apod.),
- polévky všeho druhu (sáčkové, čínské, do hrnečku apod.),
- cukr, luštěniny, těstoviny, rýže, olej, sirupy,
- džemy, kompoty, čaje, mouka, krupička, piškoty,
- cereálie, cukrovinky pro děti,
- nápoje v obalech tetrapak (mléko, džusy apod.).

KOMU BUDE VAŠE POMOC URČENA?

Vaše pomoc se dostane lidem v nouzi – klientům charitativních a humanitárních organizací, které dostávají zadarmo potraviny od potravinové banky. Tyto neziskové organizace se dlouhodobě věnují lidem, kteří se dostali do těžké situace. Vybrané potraviny poputují přednostně do charitativních organizací poskytujících pomoc zejména seniorům, matkám samoživitelkám, pěstounským rodinám a dětem z dětských domovů. Právě pro ně je pomoc určena. Důležité je, že cesta potravin je přímá a krátká. Darované potraviny zůstávají v pobočce potravinové banky v tom kraji, kde byly darovány. Proto darováním pomáháte ve svém okolí.

170 kilogramů potravin, tolik každý z nás ročně průměrně vyhodí. I proti takovému plýtvání s jídlem vznikají po celém světě potravinové banky. Ani Česko není výjimkou, po sedmi krajských městech otevřelo sklad jídla i Brno.

Cílem Potravinové banky je získávat zdarma potraviny, např. od potravinových řetězců, zemědělské přebytky nebo příspěvky shromážděné při veřejných sbírkách potravin, zajišťovat jejich skladování a bezplatně je distribuovat organizacím pracujícím s chudými rodinami a jednotlivci.

Víte, že v naší městské části byla letos, přesněji v pátek 13. února ve 13 hodin a 13 minut, otevřena Potravinová banka pro Brno a Jihomoravský kraj? Brněnská potravinová banka působí ve Svatoplukově ulici, v areálu židenických kasáren.

Je smutným faktem, že v České republice se na hranici chudoby, nebo sociálního vyloučení, pohybuje téměř jeden a půl milionu lidí, z tohoto důvodu se

Mgr. Pavla Vičánková (ČSSD) 
a místostarostka Mgr. Monika Doležalová (KDU-ČSL)

rozhodly uspořádat sbírku potravin pro naši potravinovou banku.

Přílohy / dokumenty:

ico-jpg Veřejná sbírka potravin - finále.jpg [JPG, 1.7 MB]