Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Židenice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Židenice a kandidátech ČSSD za Brno-Židenice.

 


Tisková zpráva k situaci v samosprávě Městské části Brno - Židenice po zmizení místostarosty

Po 31.10.2011 00:00

Zástupci koaličních stran v Židenicích - ČSSD, ODS a Zelená pro Židenice - se dohodli, že na svém nejbližším zasedání zastupitelstva se budou zabývat doposud zmizelým místostarostou Ing. Alešem Vytopilem (ODS).

Vzhledem ke skutečnosti, že místostarosta MČ Brno Židenice Ing. Aleš Vytopil je od 9. září 2011 nezvěstný a jeho několikatýdenní nepřítomnost na činnostech MČ je již třeba řešit. Výstupem z tohoto jednání je společná dohoda o nové volbě na pozici místostarosty MČ Brno ? Židenice. Na základě návrhu politického orgánu rady místního sdružení ODS bude v souladu s koaliční smlouvou na nejbližším jednání ZMČ Brno Židenice, které proběhne dne 9. listopadu 2011, volen do funkce místostarosty MČ Brno Židenice zastupitel Mgr. Aleš Mrázek (ODS).

Koaliční partneři se dohodli taktéž na základě návrhu klubu ODS s ohledem na úsporná opatření, aby nově volený místostarosta nominovaný za tuto stranu zastával funkci jako neuvolněný. Tato volba nového místostarosty je zcela v souladu s koaliční smlouvou, která zůstává stále platná a k jejichž dodržování se zástupci opět zavázali.Vedení radnice stále doufá, že i přes velmi vysokou pravděpodobnost podezření na spáchání závažného trestného činu bude jejich kolega v pořádku nalezen.

PhDr. Jiří Nesiba, Ph.D., místostarosta MČ Brno-Židenice