Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Židenice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Židenice a kandidátech ČSSD za Brno-Židenice.

 


Rozhovor s tenistkou Lucií Šafářovou, brněnskou rodačkou

Út 30.09.2014 14:25

Slavná tenistka a brněnská rodačka Lucie Šafářová poskytla rozhovor pro Židenické listy ČSSD.

Tenisový rok 2014 je pro Vás jedním z nejúspěšnějších, jaké jsou letos ještě Vaše vysněné cíle?

Letos prožívám zatím nejlepší sezónu své kariéry a jsem strašně ráda, že jsem zlomila TOP15 na WTA žebříčku! Teď se hraje Us Open a po něm jsou ještě velké turnaje v Asii, takže bych ráda ještě přidala nějaký pěkný výsledek a snem je dostat se mezi TOP10 na světě! V listopadu nám také čeká finále FedCupu, na to se moc těším!

Jaké bylo Vaše tenisové zázemí v Brně, kdo Vás vlastně přivedl k tenisu?

K tenisu mě přivedl tatínek a byl mým trenérem do 10let. V Brně jsem hrávala občas v Židenicích na ŽLTC, ale brzy jsem odešla to našeho tenisového centra v Prostějově.

Jak vzpomínáte na Židenice, trénovala jste na židenických kurtech?

Trénovala jsem tam málo, ale mám to tam ráda. Mám tam dětské vzpomínky. Moje neteře tam teď trénují a já se tam také občas ukážu, když jsem doma na skok.

Když se do Brna vrátíte, jaké jsou Vaše pocity, co byste ráda změnila, aby bylo město příjemnější k životu?

Já na Brno nedám dopustit. Mám to město strašně ráda a moc se mi tam líbí. Těžko se mi posuzuje, co bych změnila, když tam nežiji, ale bylo by fajn, kdyby se podařilo třeba časem vytvořit v Brně také nějaké další tenisové centrum. V dnešní době sociálních sítí, kdy lidé a hlavně děti tráví spoustu času za počítačem si myslím, že je důležité nabídnout lidem sporty a jakékoli akce venku v ulicích. Moc mě v tomhle oslovila Austrálie, kde lidé v městských parcích stále chodí na různá cvičení, pikniky, koncerty apod. Hodně to tam žije!

Mělo by město či stát více podporovat mladé talenty, tak aby dokázali reprezentovat svoji zemi na takové špičkové úrovni jako Vy. V čem by mohla pomoci židenická radnice pro sport, např. tak jak to dělá v projektu partnerství s rakouským Gars am Kampem, kde jste také dlouho trénovala a žila?

Myslím si, že podporovat mladé talenty je velmi důležité. Když má dítě talent na sport a baví ho to, byla by strašná škoda, kdyby mu ta šance něco dosáhnout byla odepřena. Já sama jsem za tu šanci, kterou jsem dostala strašně vděčná. Proto každá pomoc je velkým přínosem! Moc mě potěšilo, že se povedlo tohle partnerství s Garsem.

Nebudou mít možnost někdy naši nejmenší sportovci Vás v Brně potkat, aby uviděli svůj vzor osobně…?

Jsem v Česku velmi málo kvůli nabitému tenisovému programu, ale v listopadu je v Praze finále FedCupu a tam mě mohou mladí sportovci vidět a budu ráda, když nám přijdou fandit!

Děkujeme za rozhovor a držíme palce v další sportovní kariéře…

Fotografie byly převzaty s laskavým svolením Lucie Šafářové z jejich oficiálních stránek www.lucie-safarova.com.