Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Židenice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Židenice a kandidátech ČSSD za Brno-Židenice.

 


Přání občanům

So 30.11.2013 20:54

Přání do Nového roku 2014.

Vážení občané,

rádi bychom Vám popřáli do nového roku hodně štěstí a zdraví. Právě končící rok 2013 byl rokem mnoha změn. Někteří dokonce tvrdí, že dnešní svět přestal být takovým, jakým jej znali naši rodiče či prarodiče. Ve zprávách čteme o přírodních katastrofách, politických aférách, válkách či zhoršujícím se klimatu. I planeta Země se 7 miliardami obyvatel je něčím novým. Otázka obživy a zdravého životního prostředí stala základní věcí pro život v budoucím světě. Všichni si uvědomuje rizika a výzvy, před kterými svět stojí.

My občané v České republice jsme si letos zkusili několik novinek. V médiích měla největší prostor politická témata jako první přímá volba prezidenta, poprvé v historii České republiky se sama rozpustila Poslanecká sněmovna a konaly se mimořádné volby. Do sněmovny se dostalo nejvíce politických stran v historii ČR.

Tyto zprávy jsou ale někdy jen povrchem společnosti. Pod ním jsou zvyky a tradice, které přetrvávají po generace. Mezi nejpěknější a nejstarší zvyky patří dodržování tradice vánočních svátků. Je to čas kdy se rodina může v klidu setkat, zapomenout na okolní svět a radovat se z blízkosti svých nejbližších. Zavzpomíná na své předky a na rady, které svým potomkům kladly na srdce. Zdá se, že ne vždy moudrost předků chápeme.

Přejeme Vám také, ať si na Nový rok dáme taková předsevzetí, která budeme moci splnit a které nám přinesou radost. I minulý rok jsme my na radnici slíbili některé úkoly, které jsme v tomto roce splnili. Vznikla tradice pořádání farmářských trhů, prosadili jsme vznik obecní organizace na úklidy veřejného prostoru, zařídili jsme občanům aukce na dodávku energií, započali jsme s revitalizací parku na Bílé hoře. Do příštího roku jsme si dali předsevzetí např. snižovat dále dluh obce na únosnou míru, připravit další projekty na rekonstrukci parků, pokračovat v provozování společenského centra Karas, zachovat dotace spolkům ve stejné výši jako i letos, nezvyšovat nájmy v obecních bytech, dále bojovat za co nejrychlejší odklonění dopravy z ulice Svatoplukova, Gajdošova a Otakara Ševčíka.

Snažíme se, aby naše práce v záplavě negativních zpráv z novin a televize, přinášela Židenicím užitek a sloužila ku prospěchu obce. To ale můžeme dělat jen díky spolupráci radnice s občany. Věříme, že tato spolupráce bude pokračovat i v roce 2014.

Přeje Vám klidné a pohodové dny o vánočních svátcích a v Novém roce

Vedení radnice v Židenicích