Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Židenice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Židenice a kandidátech ČSSD za Brno-Židenice.

 


Pozornost pro novomanžele

Pá 10.05.2013 22:34

Pro nové páry máme nově připraveno originální překvapení – „kámen lásky“.

Na počátku tohoto roku jsme s kolegou zastupitelem Jirkou Motlochem přemýšleli, jak zajímavě zpestřit svatby, které se konají v kapitulní síni v Zábrdovicích. K příjemným povinnostem zastupitele patří i oddávání zasnoubených párů, které se zpravidla koná v sobotu v průběhu celého roku dle domluvy s matričním úřadem.

Svatba může být pohledem sociologa kulturní rituál, pohledem kněze svazek, na který dohlíží vyšší soudce, či pohledem fotografa jedinečná chvíle, kdy se projevuje jeho (v případě Židenic „její“) umění zachytit správný okamžik.

Svatba by ale měla zároveň být ve vzpomínkách spojena i s místem, kde se manželé berou a kde nevěstě mohou začít říkat poprvé novým příjmením. Proto by tuto chvíli měl připomínat i nějaký dárek, jehož hodnota odpovídá vyjímečnosti svatební události.

Proto jsme nakonec vymysleli pro nové páry originální překvapení – „kámen lásky“. A jako u každého překvapení i pro „kámen lásky“ platí, že více se lze dozvědět až na samotné svatbě. Proto kdo by chtěl zjistit, co se pod tímto dárečkem skrývá, má ideální řešení. Buďto se sám nechat oddat u nás v Židenicích, či se nechat pozvat na svatbu, nebo se snažit vyloudit tajemství od milých matrikářek na úřadě.

Každá z cest má výhody ale i rizika.

Hodně štěstí při rozhodování.

PhDr. Jiří Nesiba, Ph.D., místostarosta