Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Židenice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Židenice a kandidátech ČSSD za Brno-Židenice.

 


Poděkování občanům za pomoc v roce 2013

Ne 01.12.2013 20:53

Přání do Nového roku 2014.

Milí spoluobčané,

rád bych Vám popřál klidné a příjemné vánoční svátky a úspěšný start do Nového roku 2014. Přeji Vám zároveň ať příští rok je rokem úspěšným a klidným. Končící rok 2013 byl v mnohém hektický a roztěkaný, ale zároveň také rokem změn. Rok 2014 naopak má být rokem výzev a aktivní práce.

Podle čínského kalendáře byl rok 2013 rokem hada. Had je symbolem záhadného a rafinovaného zvířete. Čínská moudrost tvrdí, že had v domě je dobré znamení, protože rodina nebude hladovět. Lidé narození v roce hada jsou mazaní, inteligentní a moudří. Věřím ale, že rok v tomto znamení nebyl pro Vás rokem negativním.

Číňané tvrdí, že nastávající rok 2014 bude rokem koně. Kůň má jako zásadní charakteristiku eleganci a noblesu. Kůň vyžaduje, aby bylo o něho dokonale pečováno a dokáže být za to velmi vděčen. K takovému člověku pak kůň přilne, je věrný a spolehlivý. Další jeho charakteristickou vlastností je neustálý klid, neposednost a pohyb. Nedokáže sedět na místě, většinou je v neustálém poklusu. Tak i rok 2014 má být rokem velkých změn, přejme se aby tyto změny byly přínosné.

Proto bych přál, aby nadcházející rok byl rokem, kde se právě projeví noblesa a elegance, která dokáže překonat momentální „neřešitelné“ problémy. I my zastupitelé jsme se v průběhu tohoto roku často „zbytečně“ přeli o nejrůznější otázky, které nakonec přinesly naprosto jiné řešení. Řešení, s kterým nám pomáhá řada občanů, kterým stav ve svém okolí není lhostejný.

Přál bych si, abychom proto v nadcházejícím roce mohli opět tak plně spolupracovat. Bez této spolupráce by nevznikly ani farmářské trhy ani tlak na změnu systému úklidů v Židenicích, kdy jsme dokázali prosadit vznik příspěvkové organizace, která má ušetřit náklady a zefektivnit tuto veřejnou službu. Názory občanů nám také pomohly zaujmout nekompromisní postoj k výherním automatům, které na naší městské části nepovolujeme.

Do příští roku bych si proto přál pokračování této spolupráce. Díky zájmu občanů jsme se rozhodli zachránit pamětní desky, které bychom rádi renovovali, rádi bychom pokračovali v provozování farmářských trhů či připravili další projekty na opravu našich parků či hřišť.

To vše za podmínky, že budeme stále dál snižovat zadlužení obce zděděné po našich předchůdcích. To se nám zatím i v této nelehké ekonomické situaci daří. To vše díky občanům Židenic, Juliánova a Zábrdovic.

Práce je před námi ještě mnoho. Proto o vánočních svátcích naberme novou energii, abychom vstoupili do roku 2014 s klidnou myslí.

Pěkné a klidné prožití svátků vánočních

PhDr. Jiří Nesiba, Ph.D., místostarosta