Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Židenice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Židenice a kandidátech ČSSD za Brno-Židenice.

 


Podaří se nám zachovat židenické farmářské trhy i v příštím roce?

Ne 05.10.2014 11:32

Minulý rok jsem prosadil provozování farmářských trhů v Židenicích. Nyní ve volbách se rozhodne o jejich budoucnosti.

Minulý rok jsem prosadil provozování farmářských trhů v Židenicích. Příprava na tuto akci nebyla jednoduchá, od splnění všech právních norem, hygienických předpisů či zajištění kulturního doprovodu. Proto jsem rád, že výsledek stojí za to a jsem hrdý, že mohu mít nad celou akcí záštitu. Vždyť jen na facebooku máme tisíc fanoušků a za pěkného počasí se na trzích potká polovina Židenic.

Byl jsem zároveň potěšený i velmi vstřícnou reakcí návštěvníků na kulturní doprovod – skákací hrad či živou lidovou hudbu. Proto nás mrzelo, že ne všichni tuto akci podporují a prezentují ji jako zbytečné náklady obce a hledají záminky pro její zrušení.

Rád bych, aby se tato akce stala v Židenicích tradicí a pokračovala i v dalších letech. Židenické farmářské trhy nabízejí návštěvníkům možnost setkat se s širokým spektrem chovatelů, pěstitelů, výrobců popř. pověřených prodejců regionálních potravin. Máme zde jedinečnou možnost nejprve ochutnat, vyzkoušet a až teprve poté nakoupit. Můžeme se ptát na to, co nás zajímá. Jaké je složení výrobků, co se s nimi děje, než se dostanou na váš stůl nebo jak je uchovat co nejdéle čerstvé.

Od září jsem proto nachystal malá překvapení. Každý trh představíme jednoho či dva farmáře. Jejich práci i život, tradiční i netradiční způsoby zpracování produktů nebo prověřené recepty na přípravu pokrmů, které zvládnete i doma.

Proto jste srdečně zváni na další farmářský trh, který proběhne v sobotu 18.10. 2014. Akce se koná za každého počasí. A věřím, že na farmářských trzích se budeme moci potkávat i v příštím roce. Záleží na podpoře Vás občanů.

PhDr. Jiří Nesiba, Ph.D., místostarosta (ČSSD)