Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Židenice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Židenice a kandidátech ČSSD za Brno-Židenice.

 


Partnerství obcí pokračovalo návštěvou Gars am Kampu

St 09.07.2014 20:28

Partnerství obcí pokračovalo návštěvou Gars am Kampu

Klikněte pro zvětšení obrázku.

V rámci mezinárodního partnerství obcí s našimi rakouskými přáteli z Gars am Kampu proběhl program pro děti z našich základních škol.

small_nesiba

Jako každoročně, tak i letos, proběhl program pro děti z našich základních škol v rámci mezinárodního partnerství obcí s našimi rakouskými přáteli z Gars am Kampu. Rakouská strana se nechala inspirovat našim loňským sportovně založeným pobytem u nás a uspořádala pro děti dva sportem nabité dny. První den se žáci zúčastnili tradičního místního turnaje ve fotbale, kde se umístili na skvělém 2. a 3. místě. Po vydatném obědě následoval turnaj ve florbale. Naše školy obsadily 4. místa ze 6 zúčastněných týmů. Večer program pokračoval grilovací párty, která byla uspořádána na půdě místní sportovní základní školy, kde děti prohlubovaly své jazykové a sociální dovednosti. Navázaly zde také nová přátelství se svými rakouskými kamarády.

Druhý den ráno proběhl turnaj dívek v plážovém volejbalu, ve kterém obsadily druhé  místo. Dále jsme také navštívili místní, krásný aquapark, ze kterého by si mnozí z nás mohli vzít příklad, jaké čisto zde bylo. Žádné odpadky, nerezové bazény a posekaná zeleň pro ulehnutí a odpočinek. Po takto příjemně strávených dvou dnech jsme spolu s místními dětmi poobědvali na zdejší základní škole a s mnoha sportovními úspěchy a zážitky se rozjeli domů.

Těšíme se, že v příštím roce opět pohostíme obdobně naše rakouské přátele a bude jim zde příjemně, tak jako nám u nich.

Petr Nováček ml.