Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Židenice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Židenice a kandidátech ČSSD za Brno-Židenice.

 


Parkování, zápis do MŠ a poděkování

Út 25.02.2014 20:30

Parkování správné, nesprávné a nebezpečné

Parkování správné, nesprávné

a nebezpečné

Kdo z nás řidičů alespoň jednou neparkoval na zeleni, či chodníku? Pokud by se někdo vůbec našel, domnívám se, že takový řidič bydlí a pracuje „na samotě“. Počet registrovaných aut každoročně stoupá. V roce 1990 jich bylo 2,4 mil., v roce 2005 už 4 mil. a konečně 4,5 mil. V roce 2011. Auta jsou větší, delší, širší, silnější, ale parkovací místa zůstávají stejné.

Tedy automobilů máme na silnicích stále víc a míň se jich vejde na parkovací stání. Kdo se už nevejde, stojí tam, kde se to z nějakého důvodu nemá. Jde-li o zeleň, či chodník, takové auto nás zpravidla neohrožuje na životě, či zdraví. Ale zaparkovat v křižovatce na tzv. „hulváta“ je kaskadérským kouskem se životem. Nikoliv řidiče, ale chodců a v blízkosti škol jsou ohroženi především děti.

Vím o všech stížnostech na POLICII, která dává pokuty za špatné parkování, ovšem musím tuto jejich činnost podpořit. Má výzva teď směřuje především k parkování ul. Došlíkova,a okolí kde jsou vyvýšené křižovatky, ulice je obousměrná, děti po ní chodí do školy, na zastávky MHD a 500 žáků po této ulici projde každý týden do ZUŠ, která je až na konci ulice.

V křižovatkách a u přechodů se stát NESMÍ. Je to životu nebezpečné. Nezlobte se tedy na policii, na samosprávu, ale na ony nezodpovědné, kteří parkují v nebezpečných místech. Ano, na ně potom doplácí i „menší hříšníci“, kteří nestojí sice správně, ale neohrožují. Přijde-li ruka zákona řešit křižovatky, musí vyřídit vše, na co přijde. Ona i 10 minutová procházka od zaparkovaného auta může zachránit život.

 

Zápis do MŠ, aneb všechno má svůj čas

Již několikráte jsem informoval o záměru rozšíření kapacit v židenických MŠ. V současnou chvíli čekáme na schválení zvýšení kapacity na MŠ Koperníkova o 25 míst. Snad jsem mohl být více skeptický ve chvíli, kdy jsem psal, že se tato nová třída otevře od pololetí. Přišel střet s formální (papírovou) realitou, a tak výsledkem je otevření nové třídy od září 2014. Schvalujících institucí je skutečně mnoho, lhůty jsou dlouhé a ještě většinou musíme postupovat od jednoho úřadu k druhému. Byť na konci volebního období, přesto se nám kapacity MŠ podaří pro děti Židenic zvednout.

 

Poděkování za pomoc

Po minulé výzvě v ŽZ se POLICII podařilo kontaktovat rodinu paní bez domova, která se vyskytuje v oblasti kolem ul. Táborské. Skutečně jde o občanku jednoho z jižních států EU a s psychiatrickou poruchou. Děkuji všem občanům a čtenářům za jejich informace, které pomohly v řešení této nešťastné situace.

Bc. Karel Bernášek, místostarosta