Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Židenice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Židenice a kandidátech ČSSD za Brno-Židenice.

 


Pan architekt Fuchs se obrací v hrobě!!

Ne 21.02.2016 00:02

Pan architekt Fuchs se obrací v hrobě!!

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Památkově chráněná budova nemá prozatím využití, a tak se Rada města Brna, v hlavní roli náměstek Ander (SZ), rozhodla pronajmout ji za 1,- Kč na šest let kolektivu „Kulturou proti chátrání“.

Vedení města se rozhodlo samo, aniž by se vůbec někoho zeptali na názor. Vynechali i vedení naší radnice!! Ti se vše dozvěděli od novinářů. Někdo by mohl namítat „je to jejich majetek“, ale já budu oponovat – my zde žijeme, ne vedení města! Postavili nás, občany Židenic, vedení naší radnice i zastupitele MČ, před hotovou věc. Přece se nebudou ptát na náš názor, máme demokracii, že… 

Položím si několik otázek:

Takto vedení města hospodaří s jemu svěřeným majetkem!!???

Proč se zabývat tím, jak nasměrovat lázně k původním účelům, pro které je pan architekt Fuchs navrhl…to je hodně práce a času. Jednodušší přece je, zdarma je svěřit „neziskovému“ kolektivu.

Je škoda, že minulá vedení města (včetně našeho) nenašla řešení pro využití této budovy k účelům, pro které ji pan architekt navrhl.

Co na to říkají památkáři???

Odpověď jsme zatím nedostali. V minulých letech neprošly projekty k jejich využití, protože se o tuto budovu báli a nyní ji svěří k těmto účelům??

Tyto rádoby „neziskové kolektivy“, bez ohledu na to, pod jakým názvem se zrovna schovávají, by zcela jistě neměly být podporovány městem ve smyslu – dejme jim památkově chráněnou budovu.

Nechci odsuzovat žádné potřebné aktivity (i když tato má spoustu otazníků a nezodpovězených odpovědí), které pomáhají jakékoliv vrstvě našich občanů, ale určitě se pro ně najde vhodnější budova, i vhodnější lokalita.

Co za tím vězí??

Prozatím začneme granty, nějaká ta dotace…. pro sociální účely se dnes dokážou finanční zázraky. Zbytek ukáže čas…

image002

Mimo jiné jste určitě jako já, nepřehlédli v tisku, že kolektiv „Kulturou proti chátrání“ spolupracuje se spoustou jiných „neziskových kolektivů, např. se vůbec netají dobrou spolupráci s pražskou Klinikou.

Ale snad není ještě pozdě.

Vedení naší radnice již v minulém semestru zadalo studentům VUT, aby zpracovali projekt pro sportovní a wellnes využití lázní. V dohledné době budou tyto práce vystaveny na naší radnici (viz. článek v Židenickém zpravodaji).

Všechny poltické strany v Židenických, výjimkou jsou pouze SZ, jsou pro toto využití.

Tak pojďme a podpořme vedení naší radnice v tomto skvělém záměru.

 

My naše lázně nedáme!

 

Mgr. Pavla Vičánková

Zastupitelka za ČSSD

Přílohy / dokumenty:

ico-jpg image001.jpg [JPG, 51 kB]