Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Židenice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Židenice a kandidátech ČSSD za Brno-Židenice.

 


Mikulášská nadílka v Židenicích

Po 20.01.2014 20:47

Městská část Brno-Židenice uspořádala v neděli 1. prosince 2013 velkou Mikulášskou nadílku, která dětem připravila nejen dárečky, ale i spoustu dobré nálady a rozverné zábavy.

Nadílka se konala v Dělnickém domě, kde vládla přímo pohádková atmosféra. Na pódiu byly přichystány vánoční zasněžené kulisy, ve kterých se děti mohly nechat vyfotit se svými rodiči a aby to byly fotografie vskutku pohádkové, mohl se každý převléknout do nějakého kostýmu. V sále si pak děti mohly vyrobit v mikulášské dílničce jablíčkové svícínky s vůní skořice a hřebíčku.

Všechny přítomné pozdravil starosta Ing. Roman Vašina a předal moderování andílkovi, který si s dětmi v sále za zvuku pohádkových písní zahrál různé hry, program poté pokračoval rozvernou pohádkou „O princezně na hrášku“. Herci na pódiu se pohybovali tak mrštně, že se maňásci pohádkových bytostí pohybovali jako živí. Pohádka skončila jako vždy šťastným koncem a princ získal svoji vytouženou princeznu za ženu.

Po pohádce nastal čas na příchod Mikuláše. Nejdříve však bylo nutno Mikuláše přivolat a tak všichni velcí i malí volali jednohlasné „Mikuláši, Mikuláši, Mikuláši…“.

Za chvíli se skutečně objevil a začal s anděly i pekelnými čerty procházet mezi všemi přítomnými v sále a svoji kouzelnou berlou testoval, zda byli celý rok hodní a protože všichni opravdu byli, pozval všechny děti postupně na pódium, kde přítomným předvedly, co všechno pro něj mají přichystáno, recitovaly básničky, zpívaly písničky a vánoční koledy. Každé dítě pak z jeho kouzelné nůše dostalo mikulášskou nadílku a pohlazení od andílků.

Z rozzářených dětských tváři, kterých byly v Dělnickém domě stovky, bylo vidět, že se jim zábavný podvečer s Mikulášskou nadílkou nejen líbil, ale také v jejich dušičkách vykouzlil radost a zahnal čertovský strach.

Závěrem bych chtěl poděkovat nejen celému vedení městské části Brno-Židenice, ale zvláště paní Lence Greplové, která měla jeho celou organizaci na starosti.

Jiří Motloch