Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Židenice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Židenice a kandidátech ČSSD za Brno-Židenice.

 


Letní prázdniny ve škole

Čt 04.09.2014 18:45

Letní prázdniny ve škole

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Ani letošní prázdniny se nepřestalo „budovat“. ZŠ Krásného má za sebou 2. etapu rekonstrukce soc. zařízení a rozvodů vody a ZŠ Kuldova také 2. etapu výměny oken. Na ZŠ Gajdošova se děti mohou těšit na nový vstup z ul. Balbínova a na ZŠ Kamenačky na nás kouká nová střecha.

Ani u mateřských škol jsme nezahálely. Byly nám schváleny žádosti o spolufinancování při tzv. zateplení tří školek. MŠ Zengrova, Koperníkova a Nopova kde můžeme příští rok čerpat z „evropských“ prostředků skoro 8 miliónů korun.

V průběhu prázdnin jsem také odpovídal na několik dotazů na rozšíření kapacit MŠ v městské části a na další vývoj záměru sloučení ředitelství ZŠ Krásného a MŠ letní. Nyní probíhá stavební část tohoto záměru. Tedy v prostorách ZŠ Krásného probíhají k tomuto stavební úpravy. Příští zápis by měl již tuto skutečnost reflektovat. Dojde k celkovému nárůstu kapacit cca o 15 dětí. Podobně jsme minulé prázdniny rozšířili kapacity na MŠ Koperníkova. MŠ Letní zůstane i nadále v provozu s jednou běžnou a jednou logopedickou třídou. Tato transformace by měla v zásadě proběhnout natolik citlivě, tak aby nedošlo žádným přechodům do jiného místa.

Bc. Karel Bernášek, místostarosta