Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Židenice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Židenice a kandidátech ČSSD za Brno-Židenice.

 


Kontrola veřejných prostranství II.

Čt 10.07.2014 20:15

Kontroloři se již pohybují v oblasti vymezené ul. Svatoplukova, Bubeníčkova a řekněme Zbrojovkou.

V minulém čísle ŽZ informoval pan místostarosta Mrázek o záměru zvýšení kontroly veřejných prostranství tzv. kontrolory.  Tito kontroloři se již pohybují v oblasti vymezené ul. Svatoplukova, Bubeníčkova a řekněme Zbrojovkou. Nyní monitorují situaci v této oblasti a seznamují se s prostředím.

Jejich úkol je zabraňovat černým skládkám, krádežím kanálových poklopů, pamětních desek, upozorňovat na nedostatečný úklid, přeplněné odpadkové koše, rušení nočního klidu, poničené dopravní značení, komunikace a chodníky, komunikovat s občany, atp.

MČ si od tohoto zkušební projektu trvajícího do konce listopadu slibuje urychlení řešení výše napsaných problémů, ideálně k jejich předcházení. Kontroloři nesuplují činnost PČR, či MP. Naopak budou vyplňovat jistou mezeru uvědomělých občanů, chceme-li oznamovatelů policejním složkám, ÚMČ a MMB. Budou-li ovšem svědky nějakého trestného činu, zasáhnou, ostatně tak jako to může učinit každý odvážný občan. Může se také stát, že až odhodíme, byť omylem, odpadek na zem, dostane se nám upozornění, že odpadky patří do odpadkových košů.

Samozřejmě kdokoliv z občanů se na tyto kontrolory může obrátit s nahlášením např. černé skládky k zdokumentování a následné likvidaci v této lokalitě, atp. Jsem přesvědčen o správnosti tohoto zkušebního projektu, který povede ke zvýšení pořádku v našich Židenicích.

cechymen_logo

Na kontrolory se můžete obracet na

telefonním čísle

721 857 547

a na emailové adrese:

 prevence.zidenice@cechymen.cz

Bc. Karel Bernášek, místostarosta