Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Židenice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Židenice a kandidátech ČSSD za Brno-Židenice.

 


Každé letní prázdniny jsou v oblasti židenického školství stavební manévry. I letos bude několik větších zásahů.

Út 03.06.2014 16:21

Každé letní prázdniny jsou v oblasti židenického školství stavební manévry. I letos bude několik větších zásahů.

Klikněte pro zvětšení obrázku.

Na ZŠ Krásného letos proběhne očekávaná II. etapa (rekonstrukce) vodo instalací, kanalizací a rekonstrukce sociálních zařízení.

Na ZŠ Krásného letos proběhne očekávaná II. etapa (rekonstrukce) vodo instalací, kanalizací a rekonstrukce sociálních zařízení. Téměř s jistotou také dojde na dlouho očekávané sloučení s MŠ Letní. Nemusí se nikdo bát, že by proběhla nějaká optimalizace a zrušení této vyhledávané školky, naopak. Na ZŠ Krásného vznikne nová třída pro MŠ a budova na ul. letní bude stále dál sloužit jako mateřská škola, a to pod jedním ředitelstvím. Reagujeme tímto na vzrůstající zájem o volná místa pro předškolní vzdělávání, dále pak i na pozitivní dopady na děti při přechodu mezi předškolním a školním vzděláváním.

Část střechy na ZŠ Kamenačky dostane novou krytinu a hlavně nové krovy. Na ZŠ Gajdošova proběhne II. etapa vnitřních úprav pro vzdělávací program „Montessori“. Pro změnu II. etapou budeme pokračovat ve výměně oken na ZŠ Kuldova. Dojde i na rekonstrukci střechy a půdního prostoru na MŠ Jamborova.

Za spolufinancování z evropských fondů jsme již v loňském roce „snížili energetickou náročnost“ MŠ Šaumannovu a letos byly akceptované další dvě žádosti na MŠ Koperníkova a MŠ Zengrova. Ještě v průběhu května by mohlo dojít k rozhodnutí přidělení dotací, je tak tedy možné, že ještě letos dojde i k tzv. zateplení těchto dvou MŠ. Letos jsme také podali žádost o zateplení MŠ Nopova.

Projekty označované IPRM (integrovaný plán rozvoje města Brna) zahrnují celkové rekonstrukce tělocvičny na školního dvora na ZŠ Kamenačky, dvě dětská hřiště v Juliánově při MŠ, rekonstrukci školního dvora na ZŠ Krásného a revitalizaci multifunkčního hřiště při ul. Pastrňkova. Začnou probíhat již letos. Výjimkou je ZŠ Kamenačky, kdy z důvodu provozu budou stavební práce zahájeny až o letních prázdninách 2015.

Přejme si tedy dobré pracovní letní prázdniny. A až děti v září půjdou do škol, tak aby se jim tam zase o něco lépe učilo.

Bc. Karel Bernášek, místostarosta