Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Židenice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Židenice a kandidátech ČSSD za Brno-Židenice.

 


Historicky první fotbalový turnaj židenických hospod a restaurací

So 28.09.2013 21:57

V sobotu 21.9. se uskutečnil na hřišti FC Slovan Brno historicky první fotbalový turnaj židenických hospod a restaurací v malé kopané.

V sobotu 21.9. se uskutečnil na hřišti FC Slovan Brno historicky první fotbalový turnaj židenických hospod a restaurací v malé kopané. Hrát na tomto turnaji mohli ale pouze neorganizovaní hráči, aby hra byla na amatérské úrovni a pozvala hlavně skalní příznivce ze židlí hospod a každý sám mohl předvést svoje umění nohama a ne jen dobře míněnými radami směrem k televizní obrazovce. Naše pořadatelské obavy  při přípravě turnaje, že nebude ze strany štamgastů zájem se nepotvrdily a vynikající atmosféra mezi asi 300 diváky po celou dobu klání na hřištích byla krásnou odměnou zejména pro ředitele turnaje pana Karla Anderleho, který se postaral o vznik této akce. S každým týmem přišli i skalní fanoušci a ty nejvíce vidět i slyšet měli z Van Morrisonu. Dresy hráčů tohoto týmu zdobily i recesistické podprsenky na dresech. Ovšem derby mezi Vápenkou a Sokolem mělo nádech ligových utkání – světlice a dýmovnice i závěrečná děkovačka hráčů věrným divákům po zápase připomínala extraligová utkání. Každé z mužstev obdrželo krásný pohár a vítězný tým pohár největší a putovní z rukou místostarosty Židenic Jirky Nesiby, který nad tímto turnajem převzal osobní patronát.

Celkové pořadí turnaje :

       1. Restaurace Sport, Bělohorská 45
       2. Harpagon , Líšeňská 31
       3. U Pantátů, Kamenačky 20
       4. Sokol Juliánov, Latinská 43
       5. U Malchrů, Vaňurova 1
       6. Na Vápence, Bělohorská
       7. U Raušů, Jílkova 165
       8. Van Morrison, Táborská 63.

Krásným zjištěním byla skutečnost, že mezi hráči se objevily i ženy a  nejstarším hráčem akce byl pan Ladislav Bugár ve věku 62 let. Další ročník se uskuteční příští rok už pravděpodobně v měsíci červnu a budeme jen rádi, když se počet mužstev zvýší a vyžene i ty největší mudrce z hospod na hřiště. Přijďte i vy další hrát o putovní pohár, který může zdobit Vaši hospůdku na místě nejcennějším-nad výčepem nebo nad barem !!!!

 

Mgr. Miroslav Šárka

Předseda FC Slovan Brno

Zdroj: http://www.zidenickyzpravodaj.cz/historicky-prvni-fotbalovy-turnaj-zidenickych-hospod-a-restauraci/