Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Židenice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Židenice a kandidátech ČSSD za Brno-Židenice.

 


Farmářské trhy v Židenicích nepokazilo ani proměnlivé počasí

Ne 14.09.2014 12:23

Farmářské trhy v Židenicích nepokazilo ani proměnlivé počasí

Klikněte pro zvětšení obrázku.

V sobotu 13.9.2014 se konaly již deváté Farmářské trhy v Židenicích. Toho dne již od rána všechny trápilo proměnlivé počasí, neodradilo však od příchodu na trhy prodejce a už vůbec ne věrné Žideničáky, kteří si již zvykli, že zde najdou nejen kvalitní potraviny, ale i příjemné prostředí k setkávání při cimbálové muzice.

Trhy zahájil svým uvítáním místostarosta PhDr. Jiří Nesiba, Ph.D., který všem popřál příjemné sobotní dopoledne a dobré nakupování kvalitních místních potravin a specialit. Poté se pan místostarosta pohyboval mezi návštěvníky a trpělivě odpovídal na různé dotazy.

Celými trhy se nesla velmi příjemná atmosféra, kterou nejen zpestřovala cimbálová kapela, čerstvě čepované pivo, ale především burčák, čí rybízové víno. Nakupování pak bylo o to snazší, že většina trhovců nabízela zdarma možnost ochutnat své výrobky. Pokud se někdo rozhodl k jídlu, pití, či poslechu hudby se posadit, mohl tak učinit rovnou pod krytý stan, což se v tomto dnešním rozmarném počasí hodilo. Bylo navíc postaráno i o děti, které si mohly s dohledem hrát a malovat rovněž pod krytým stanem.

Dopoledne pak zpestřilo návštěvníkům živé moderování filetování ryb. Od pana Dujsíka se lidé názorně dozvěděli, jak kapra zbavit kostí a dokonce i trik jak na ty nejmenší kostičky. Samotná ukázka byla doplněna o vynikající recepty a to nejen na rybí karbanátky.

Já sám jsem neodolal a pochutnal si nejen na opravdovém burčáku, ale i nakoupil nějaké potraviny domů v podobě chlazeného králíka, hovězí a zvěřinové klobásy, ochuceného ovčího sýra a to i v podobě klubíček, domácí syrovátky a sladového chleba. Úspěch těchto produktů nejlépe ukazuje fakt, že část prodejců měla již za dvě hodiny prodeje skoro vyprodáno.

Chtěl bych tímto velmi poděkovat nejen pořadatelům a vedení radnice, ale především panu Nesibovi, který Farmářské trhy v Židenicích prosadil a umožnil nám tak nejen nakupování kvalitních místních potravin, ale především příjemně strávit sobotní dopoledne a mít přitom možnost setkání se svými přáteli.

Pokud jste nestihli přijít bude mít možnost ještě v sobotu 18. října a 8. listopadu 2014. Trhy se konají vždy na parkovišti na ul. Jamborova, mezi ulicemi Vančurova a Jamborova, naproti Dělnickému domu v Židenicích.

Jiří Motloch

Fotogalerie z Farmářských trhů zde.