Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Židenice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Židenice a kandidátech ČSSD za Brno-Židenice.

 


Dětský den MČ Brno-Židenice 2014 plný koleček

Út 08.07.2014 21:33

Tento Dětský den byl ve znamení kol a koleček.

small_nesiba

Snad lepší den než neděli 1. června 2014 si pro pořádání Dětského dne ani nemohla MČ Brno-Židenice vybrat, nejen že právě tento den je symbolicky Dnem všech dětí na světě, ale i počasí tentokrát přálo, nebe bylo bez mráčků a sluníčko hřálo, prostě odpoledne jako malované.

Na začátku pozdravili děti i rodiče starosta Ing. Roman Vašina a místostarosta PhDr. Jiří Nesiba, Ph.D. a popřáli všem hodně zábavy. Hlavním tématem celého veselého odpoledne byla kola a kolečka. Děti si tak mohly zařádit na kolech, koloběžkách, tříkolkách, motokárách či jednokolce.

Děti během odpoledne plnily spoustu zábavných úkolů. Nejen pro ně pak neustále probíhal doprovodný program. Největšímu zájmu se těšilo vystoupení trojnásobné mistryně světa v krasojízdě na kole Martiny Štěpánkové, která předvedla úžasné akrobatické umění jízdy na kole, a to například ve stoje na rámu kola či jiné roztodivné kousky, které byly co okamžik odměněny potleskem. Společnou jízdu s krasojezdkyní si vyzkoušel i pan starosta a jejich bravurní jízda byla opět odměněna hlasitým potleskem.

Po vytrvalém dovádění byla příležitost k odpočinku při malování na obličej, kde velmi nadané kreslířky vytvářely na malých obličejíčcích opravdové umělecké skvosty a tak tento den nebylo jen nebe, ale i děti opravdu jako malované. Velkému zájmu se těšil i balónkový klaun, který každému vytvořil z nafukovacích balónků nějaký dárek.

Zábavné atrakce osiřely jen během vynikající pohádky, když byli diváci vtaženi do jejího děje a mohli tak spolutvořit součást příběhu O perníkové chaloupce. Odpočinek byl poté nahrazen taneční diskotékou pro děti, během které si mohli všichni zasoutěžit. Výherci soutěží byli odměněni. A sladké odměny se nakonec dočkali všichni.

Za hezky strávený den zasluhuje vedení MČ Brno-Židenice velikou pochvalu a zvláštní poděkování patří paní Lence Greplové, která zajišťovala organizaci zábavného odpoledne a přispěla tím k vykouzlení nejednoho dětského úsměvu.

Jiří Motloch

Fotogalerie zde: http://cssdbrno-zidenice.cz/cs/foto/detail/id/137-detsky-den-mc-brno-zidenice-2014-plny-kolecek