Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Židenice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Židenice a kandidátech ČSSD za Brno-Židenice.

 


Bezpečnost a dětská hřiště

Ne 08.06.2014 01:06

I když jednáme neustále s Městskou policií o přísnějších kontrolách, jsou její pravomoci a možnosti omezené.

S příchodem léta jsem si začal chodit hrát s mým dvouletým synkem na židenická veřejná dětská hřiště. Byl jsem často nemile překvapen, že řada dětských hřišť byla natolik poškozena vandaly, až bylo nutné ve spolupráci s příslušnými úředníky řadu herních prvků odstranit. Navíc vandalové nechávají rozházené střepy či nedopalky v širokém okolí hřišť, asi s vědomím, že to obec přece uklidí.

I když jednáme neustále s Městskou policií o přísnějších kontrolách, jsou její pravomoci a možnosti omezené. Vstříc nám vychází nový vedoucí našeho revíru pan Kučerňák. Nicméně boj s vandaly je běh na dlouhou trať. Proto jsme na radnici uvítali, že se díky našemu tlaku konečně hnuly ledy, a že se o bývalém areálu židenických kasáren začíná uvažovat jako o místě, kde by měla mít nové sídlo Policie ČR. Umístění služebny je pro každodenní bezpečnost občanů naprosto klíčové. Dříve sídlila na Nopově ulici, ale v minulém volebním období se bohužel přestěhovala mimo Židenice. Proto jsme zahájili jednání o možném návratu a výsledky naší práce se nyní dostavují.

Tuto jistě dobrou zprávu rádi doplníme naší iniciativou, zabezpečit ochranu majetku obce i speciální soukromou ostrahou, převážně v oblasti Markéty Kuncové a Staré Osady, jejíž činnost by měla být zahájena již během prázdnin. Kromě ostatních pozitivních důsledků, snad i naše dětská hřiště budou nyní lépe chráněná.

V souvislosti s tím jsem proto zahájil debatu o celkové opravě dětských hřišť. O problematice dětských hřišť jsem psal do Židenického Zpravodaje před třemi lety, tehdy jsme pokračovali v dílčích opravách, ale nyní se situace může zlepšit, proto věřím, že tato investice bude dobře využitá.

Rád bych využil postřehů nás rodičů, kteří dětská hřiště se svými ratolestmi využíváme. Dětská hřiště si zaslouží nové herní či bezpečnostní prvky z pevných a odolných materiálů, tak aby sloužily ještě dalším generacím. Mou snahou je, aby byla hřiště nejen bezpečná, ale aby bavila naše děti natolik, abychom si mohli my rodiče v klidu aspoň chvíli posedět a jen tak pozorovat děti, jak si hrají. Napište mi prosím během června své nápady na email nesiba@zidenice.brno.cz, navrhované úpravy se mohou týkat i instalací nových laviček, zastínění, tématických herních prvků, oplocení… atd. Předem vám děkuji za každý cenný nápad.

Na základě vašich podnětů by se mohla přes prázdniny postupně opravovat jednotlivá hřiště. Věřím, že řada nápadů nemusí stát mnoho a přesto mohou splňovat i přísná bezpečnostní kritéria.

Děkuji za spolupráci.

PhDr. Jiří Nesiba, Ph.D., místostarosta