Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Židenice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Židenice a kandidátech ČSSD za Brno-Židenice.

 


Bezdomovci v Židenicích

Ne 26.01.2014 20:39

Posledního ½ roku v okolí ul. Táborská a v přilehlých ulicích pobývá bezdomovkyně.

Mnozí se proto obracíte na ÚMČ, abychom tuto problematickou bezdomovkyni, která obtěžuje kolemjdoucí a zvoní na domovní zvonky z požadavkem na ubytování a stravu řešili. Takzvaný „zákonný rámec“ nám ovšem nedává mnoho možností. Policie již delší dobu řeší její totožnost (ona sama udává několik zahraničních), sociální pracovníci, kteří ji kontaktovali jsou v nabídkách pomoci touto paní stále odmítáni, předstírá, že jako cizinka nerozumí. Zásadní tedy je, že jakoukoliv pomoc ze strany úřadů, kteří by ji mohli pomoci  odmítá a nespolupracuje. Bude-li Vás jakkoliv obtěžovat, zvonit na Vaše domovní zvonky, domáhat se jídla,  je nutné okamžitě volat Městskou policii na tel. čísle 156.

Obecně řešení bezdomovectví je záležitost obtížně řešitelná, a pokud samotný bezdomovec pomoc nepřímá, řešení téměř není. Tito lidé především obtěžují (někdy i ohrožují) občany, kteří jim v blízké minulosti dali peníze nebo se jim od nich dostalo potravin. Jestliže takové, pro sebe příznivé místo najdou, mají důvod v oblasti zůstat. Vzhledem ke skutečnosti, že lidé bez domova bývají šiřiteli infekčních chorob, snažte se  vyhnout jakémukoliv fyzickému kontaktu. Toto varování platí samozřejmě i pro paní bez domova z ul. Táborské.

Smutnou situaci ještě podtrhuje její neznámá totožnost, tak že se nemůžeme ani obrátit na rodinu, či blízké. Pokud o této osobě víte něco bližšího, obraťte se prosím na mě na tel čísle 725 488 816.

Děkuji,

Bc. Karel Bernášek, místostarosta