Vítejte na webových stránkách ČSSD Brno-Židenice.

Najdete zde aktuální informace o našich aktivitách v Brno-Židenice a kandidátech ČSSD za Brno-Židenice.

 


23. společenský ples MČ Brno-Židenice

So 15.03.2014 20:23

Nebývale teplá sobota 15. února 2014 lákala k procházkám, které někoho mohly sice unavit, ne však věrné žideničáky, kteří si nenechali ujít kouzelný večer strávený při tanci a poslechu hudby na již 23. plese městské části Brno-Židenice.

Návštěvníci byli mile přivítáni překrásně vyzdobeným sálem Dělnického domu naznačujícím s jakou láskyplností byl ples připravován. Všechny stylově vyzdobené stoly doplňovaly jarní květiny a plápolající svíčky podtrhující výjimečnost tohoto okamžiku. Pro zpříjemnění večera byly zdarma připraveny na každém stole láhve červeného a bílého vína. Pořadatelům se i letos podařilo vykouzlit neobvykle milou atmosféru, která na člověka dýchala na každém kroku.

První tóny večera patřily valčíku v podání kapely Q-STYL a prvnímu tanečnímu vystoupení taneční školy DANZA, při kterém bylo možno obdivovat nejen vynikající taneční kreace, ale i úžasné róby tanečnic a stylové fraky tanečníků. Po úvodním předtančení přivítal účastníky plesu moderátor večera pan Janč, který zde jmenovitě přivítal přední představitele vedení MČ Brno-Židenice a města Brna v čele se starostou Ing. Romanem Vašinou, kterému předal slovo.

Během večera proběhly úžasné ukázky klasických, latinskoamerických, swingových či jazzových tanců. Návštěvníci plesu si mohli během večera vychutnat nejen klasické taneční skladby. Všichni v sále obdivovali i nové světelné efekty a umění kapely až do brzkých ranních hodin.

Občerstvení hostů zajistil velmi bohatý otevřený raut. Zde si na své přišly nejen oči, ale i chuťové buňky. Výběr byl opravdu veliký a byly zde připraveny salámové, sýrové i ovocné a zeleninové mísy, kuřecí i vepřové řízečky, grilované kuřecí paličky, vepřový gulášek, bramboráčky, losos, sýrové roládky, domácí paštika a sekaná, plněná vejce a rajčátka, nebo jako sladké potěšení se podával mimo jiné domácí štrúdl, tvarohové a povidlové koláčky… atd. Veškeré lahůdky byly pravidelně doplňovány a jídla neubývalo ani v pozdních večerních hodinách.

Jedním z nejočekávanějších bodů programu je vždy tombola. Ceny byly vystaveny částečně v předsálí a ty hlavní v sále na pódiu. Motivace ke koupi tombolového lístku tak byla o to větší a jejich prodej  se těšil neutuchajícímu zájmu. V první části se nejprve losovalo čtyřicet věcných výher. Nadšení výherci si pak do sálu odnášeli dárkové balíčky, dárkové poukazy, pokojové květiny, vína a někteří šťastlivci si dokonce odnášeli takové výhry jako sadu detektivek, vysavač, žehličku, turistickou sadu, sklenice, nože, sadu na badminton, nakládaný hermelín, utopence, medovník či plyšovou včelku Máju. Ve 23:30 následovalo hlavní losování na pódiu, kterému byl přítomen místostarosta Ing. Aleš Mrázek, jako loterní zástupce. Zde byly losovány hlavní ceny – digitální úhloměr, bezplatné zapůjčení vozidla, tablet, příklepová vrtačka, mobilní telefon, značkové hodinky, multifunkční tiskárnu a LED televizor. Korunou samotného losování bylo tombolové překvapení večera v podobě několika kilogramů masa, sýra a sladkostí.

Večer si opravdu všichni užívali a i v pozdních hodinách byl taneční parket neustále obsazen.

Opravdu velké poděkování za uspořádání plesu patří nejen vedení židenické radnice, ale především paní Lence Greplové, která do jeho organizace vložila nejen svou šikovnost, ale i kousek svého srdíčka.

Pokud se vám letošní ples líbil, budeme se srdečně těšit na shledanou za rok a to již po čtyřiadvacáté.

Jiří Motloch

Fotogalerie z plesu zde.